Excello Brands 8.5" x 11" Poster Holder, Vertical, Desktop/Countertop, Acrylic, Gold (SGNH-GT-85X11)
Over 30
  • Gold border adds an upscale touch to displays
  • Clear acrylic body ensures maximum visibility
  • Vertical orientation suits menus, promotions, and messages
New at Staples
Item #: 24679722Model #: SGNH-GT-85X11
Order within 5 hrs 31 mins
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
1
Over 30
  • About this product
    This 8.5" × 11" vertical desktop sign holder features a sleek gold acrylic frame and clear body that showcases your menus, promotions, or messages with professional clarity. Durable and easy to use, it’s ideal for displaying information on counters in hospitality, retail, or office environments.
    • Durable design for use in hospitality and retail environments
    Specifications table
    Attribute nameAttribute value
    True Color
    Gold
    Length in Inches 11
    Depth in Inches
    2
    Sign Orientation Vertical
    Literature & Sign Holder Type Poster
    Holder Mounting Style Desktop/Countertop
    Holder Material Acrylic
    Paper Insert Size 8.5” x 11” (Letter)
    Width in Inches
    8.5
    Literature Holder Pack Quantity Each
    Selling Quantity
    1
    Selling Quantity (UOM)
    Box
    Color Family
    Gold
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Excello Brands 8.5" x 11" Poster Holder, Vertical, Desktop/Countertop, Acrylic, Gold (SGNH-GT-85X11) Azar Document Holder, Desktop/Countertop, Bottom Loading Plastic, 3/Pack (152430-3PK) Excello Brands 4" x 6" Sign Holder, Vertical, Countertop/Tabletop, Acrylic, Silver (SGNH-ST-4X6) Excello Brands 5" x 7" Sign Holder, Vertical, Countertop/Tabletop, Acrylic, Silver(SGNH-ST-5X7) Excello Global Products Poster Holder, Vertical, Wall Mounted, Natural Wood (SPLS-PSTR-36NT)
    Your product
    Reviews
    No reviews yet
    No reviews yet
    Delivery Information
    Next-Day Delivery by tomorrow
    Delivery by Wed, May 20
    Next-Day Delivery by tomorrow
    Delivery by Mon, May 18
    Available in my store
    No
    No
    Yes
    Sign Orientation
    Vertical
    Vertical
    Literature & Sign Holder Type
    Poster
    Document
    Poster
    Holder Mounting Style
    Desktop / Countertop
    Desktop / Countertop
    Wall-Mounted
    Holder Material
    Acrylic
    Plastic
    Acrylic
    Wood
    Literature Holder Pack Quantity
    Each
    2-10
    Each
    Selling Quantity (UOM)
    Box
    Pack
    Color Family
    Clear
    Gray / Silver
    Gray / Silver
    Beige
    True Color
    Data not available
    Silver
    Silver
    Natural
    Width in Inches
    8.5
    Data not available
    4
    Selling Quantity
    Paper Insert Size
    8.5” x 11” (Letter)
    8.5” x 11” (Letter)
    4" x 6" (Post Card)
    5" x 7" (Post Card)