Flash Furniture Oia Indoor-Outdoor 28" Square Steel Patio Table Set with 2 Round Back Chairs, White (CO28SQ03CHR2WH)
Over 30
  • Metal Patio Table and Chair Sets
  • Overall Dimensions: 28"W x 28"D x 28.25"H
  • Color: White; Material: Steel
New at Staples
Item #: 2498790Model #: CO28SQ03CHR2WH
13% off
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Limit 10 at Promotional Price
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
Flash Furniture Oia Indoor-Outdoor 35.5" Square Steel Patio Table Set with 2 Square Back Chairs, White (CO35SQ02CHR2WH)~#|#~sp4259247_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    Savor your meals outdoors with family and friends on this metal patio table and chair set.
    • Meets or Exceeds ANSI/BIFMA Standards; Rated for Commercial Use
    • Table and Chair Set
    • Set Includes Table and 2 Chairs
    • White Powder Coat Finish
    • Designed for Indoor and Outdoor Use
    • Designed for Commercial and Residential Use
    • Square Table
    • Top Size: 28" Square
    • 1" Edge Top
    • Rain Flower Designer Top
    • Table Size: 28"W x 28"D x 28.25"H
    • Base Size: 16"W x 16"L
    • Bar Height from Floor: 14"H
    • Patio Chair
    • 300 lb. Weight Capacity
    • Stacks up to 8 Chairs High
    • Round Back
    • Integrated Arms
    • Rain Flower Seat and Back Design
    • 1.2mm Tubular Frame
    • Plastic Floor Glides
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Flash Furniture Oia Indoor-Outdoor 28" Square Steel Patio Table Set with 2 Round Back Chairs, White (CO28SQ03CHR2WH) Flash Furniture Oia Indoor-Outdoor 28" Square Steel Patio Table Set with 4 Square Back Chairs, White (CO28SQ02CHR4WH) Flash Furniture Oia Indoor-Outdoor 28" Square Steel Patio Table Set with 2 Square Back Chairs, White (CO28SQ02CHR2WH) Flash Furniture Oia Indoor-Outdoor 28" Square Steel Patio Table Set with 4 Round Back Chairs, Black (CO28SQ03CHR4BK) Flash Furniture Oia Indoor-Outdoor 28" Square Steel Patio Table Set with 2 Round Back Chairs, Black (CO28SQ03CHR2BK)