10" x 8" x 6" Heavy Duty Shipping Boxes, 48 ECT, 15/Bundle (HD1086DW)
Over 30
  • Heavy-duty double-wall construction for maximum strength and durability
  • Designed to protect large or heavy items during shipping and storage
  • Resists crushing, punctures, and impact for added security
ECO-ID
Item #: 23978494Model #: HD1086DW
15/bundle
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
10" x 8" x 6" Shipping Boxes, 32 ECT, White, 25/Bundle (1086W)~#|#~9C8B8F8E-8A46-4CE7-8102962D978ACD5F_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    • Ideal for industrial, warehouse, and commercial shipping needs
    • Easy to assemble and stack for efficient handling and storage
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes 10" x 8" x 6" Heavy Duty Shipping Boxes, 48 ECT, 15/Bundle (HD1086DW) 10" x 8" x 6" Shipping Boxes, 32 ECT, White, 25/Bundle (1086W) 14" x 10" x 10" Heavy Duty Shipping Boxes, 48 ECT, 15/Bundle (HD141010DW) 18" x 18" x 10" Heavy Duty Shipping Boxes, 48 ECT, 15/Bundle (HD181810DW) 16" x 12" x 6" Heavy Duty Shipping Boxes, 48 ECT, 15/Bundle (HD16126DW)