LUX 8.5" x 14" Multipurpose Paper, 32 lbs., Candy Pink, 50 Sheets/Pack (81214-P-14-50)
Highlights
View all details
Brightness
50
Weight
32
Paper size
8.5" x 14"
Sheets
50
Ream
1
Item #: 2146502Model #: 81214-P-14-50
50/pack
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Add to list
Consider these alternatives
Page 1 of 1
No reviews yet
1
Over 30
Compare similar items
| Attributes | LUX 8.5" x 14" Multipurpose Paper, 32 lbs., Candy Pink, 50 Sheets/Pack (81214-P-14-50) | JAM Paper 8.5" x 11" Matte Paper, 28 lbs., Brown Kraft, 100 Sheets/Pack (LEKR36926G) | LUX 8.5" x 14" Multipurpose Paper, 32 lbs., Pool Blue, 50 Sheets/Pack (81214-P-102-50) | LUX 8.5" x 14" Multipurpose Paper, 32 lbs., Seafoam Blue, 50 Sheets/Pack (81214-P-113-50) | LUX 8.5" x 14" Multipurpose Paper, 32 lbs., Sunflower Yellow, 250 Sheets/Pack (81214-P-12-250) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Brightness | 50 | Data not available | 50 | 50 | 50 |
| Paper Weight (lbs.) | 32 | 28 | 32 | 32 | 32 |
| Width in Inches | 8.5 | 11 | 8.5 | 8.5 | 8.5 |
| Length in Inches | 14 | 8.5 | 14 | 14 | 14 |
| Total Number of Sheets | 50 | 100 | 50 | 50 | 250 |
| Number of Reams | 1-Ream | Data not available | 1-Ream | 1-Ream | 1-Ream |
| True Color | Candy Pink | Brown Kraft Paper Bag | Pool Blue | Seafoam Blue | Sunflower Yellow |
| Sheet Quantity | Under 200 | Under 200 | Under 200 | Under 200 | 200 to 299 |
| Selling Quantity | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sheet Dimension | 8.5" x 14" (legal) | 8.5" x 11" (US letter) | 8.5" x 14" (legal) | 8.5" x 14" (legal) | 8.5" x 14" (legal) |