TRIPP LITE Switched PDU PDUMH20NET 120V 20A L5-20P 5-20P 1U RM 5-15/20R 12ft 16-Outlets
Over 30
  • PDU Plug Type: L5-20P
  • Outlet Type: PDU Switch
  • Form Factor: Horizontal Rackmount
Item #: IM1KA2383Model #: PDUMH20NET
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Tripp Lite 6 Outlet Surge Suppressor, 6' Cord, 1340 Joules (TLM626)
No reviews yet
1
  • About this product
    • PDU Plug Type: L5-20P
    • Outlet Type: PDU Switch
    • PDU Input Voltage: AC 100 - 127 V
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes TRIPP LITE Switched PDU PDUMH20NET 120V 20A L5-20P 5-20P 1U RM 5-15/20R 12ft 16-Outlets Tripp Lite 6 Outlet Surge Suppressor, 6' Cord, 1340 Joules (TLM626) Tripp Lite 4 Outlet Power Strip, Gray (PS-415-HGULTRA) Tripp Lite 12-Outlet Power Strip, Black (RS-1215) 10 OUTLET SURGE SUPPRESSOR