BOOX Go Color 7 (Gen II) 7" Digital Notebook, Black (OPC1337R)
Highlights
View all details
- Water-repellent protection
Item #: 24647976Model #: OPC1337R
Compare similar items
| Attributes | BOOX Go Color 7 (Gen II) 7" Digital Notebook, Black (OPC1337R) | BOOX Go 7 7" Digital Notebook, White (OPC1329R) | BOOX Go 7 7" Digital Notebook, Black (OPC1328R) | BOOX Tab X C 13.3" Digital Notebook, Black (OPC1332R) | BOOX Note Max 13.3" Digital Notebook Bundle, White (OPC1286R) |
|---|---|---|---|---|---|
Your product BOOX Go Color 7 (Gen II) 7" Digital Notebook, Black (OPC1337R) Price is $297.29 | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Color Family | Black | White | Black | Black | Black |
| Operating Platform | Android | Android | Android | Android | Android |
| True Color | Black | White | Black | Black | Black |
| WiFi Type | WiFi | WiFi | WiFi | WiFi | WiFi |
| Product Condition | New | New | New | New | New |
| Warranty Information | 1 Year | Limited Warranty | 1 Year | 1 Year | Limited Warranty |
| Screen Size in Inches | 7 | 7 | 7 | 13.3 | 13.3 |
| Series or Collection | BOOX GO Series | GO 7 | BOOX GO Series | BOOX Tab Series | Note Max |
| Processor Speed (Ghz) | 2.3 | 2.3 | 2.3 | 2.8 | 2.8 |
| Weight (lbs.) | 0.43 | 0.43 | 0.43 | 1.39 | 1.35 |
| Height in Inches | 7.3 | 7.3 | 7.3 | 12.2 | 12.8 |
| Width in Inches | 5.4 | 5.4 | 5.4 | 8.98 | 9.33 |
| Connector, Port or Interface Type(s) | USB Type-C, microSD Card Slot | USB Type-C, microSD Card Slot | USB Type-C, microSD Card Slot | USB Type-C (with OTG support), microSD Card Slot | USB Type-C, 3.5mm, microSD Card Slot |