Bower 16" RGB Selfie Ring Light Studio Kit with Wireless Remote Control & Tripod (WA-RLSRGB16)
Over 30
  • Compatible with most smartphones
  • 360° ball head adapter
Item #: 24534673Model #: BWRWARLSRGB16
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Bower 12" RGB Selfie Ring Light Studio Kit with Wireless Remote Control and Tripod (WA-RLSRGB12)
Customers bought together
Bower 16" RGB Selfie Ring Light Studio Kit with Wireless Remote Control & Tripod (WA-RLSRGB16)Bower 16" RGB Selfie Ring Light Studio Kit with Wireless Remote Control & Tripod (WA-RLSRGB16)
Bower 16" RGB Selfie Ring Light Studio Kit with Wireless Remote Control & Tripod (WA-RLSRGB16) is Your Product
Vangoddy Deluxe Stereo Hands-free Earbud Headset 3.5mm with MIC, Pink, 5/Pack (000000369)Vangoddy Deluxe Stereo Hands-free Earbud Headset 3.5mm with MIC, Pink, 5/Pack (000000369)
Price for both
  • About this product
    • 360° ball head adapter
    • Tripod extendable to 62 in.
    • 9 light colors to choose from; 12 levels of brightness; 8 special effects light modes
    • Easy to use in-line remote to power on/off and switch to preferred lighting mode/effect mode
    • Phone clip opens up to 3.6 in.
    • 16 In.
    • Safety Data Sheet
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Bower 16" RGB Selfie Ring Light Studio Kit with Wireless Remote Control & Tripod (WA-RLSRGB16) Bower 12" RGB Selfie Ring Light Studio Kit with Wireless Remote Control and Tripod (WA-RLSRGB12) Bower 10" RGB Selfie Desktop Ring Light Studio Kit (WA-RGB10TT) Bower RGB Clip-On Selfie LED Ring Light for Smartphones (WA-RGB250) Bower RGB Quad Modular Light Kit with Tripod (WA-MOD4RGB)