Flash Furniture Capri Comfortable Sleep 12" Memory Foam & Pocket Spring Mattress, Full (CLBT33PMR12MF)
Over 30
  • 12" Memory Foam Mattresses
  • Bed Size: Full; Overall Dimensions: 54.25"W x 75.5"D x 12"H
  • Color: White; Material: Fabric, Felt, Foam, Metal, Polyester
Item #: 24475101Model #: CLBT33PMR12MF
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Flash Furniture Capri Comfortable Sleep 12" Hybrid Pocket Spring Mattress, Twin (CLE230PRT)~#|#~2A64AC92-31FE-4F90-89E10E6D9E783FC3_sc7
  • About this product
    • 12" Memory Foam Mattresses
    • CertiPUR-US Certified Mattress; ANSI/BIFMA Certified
    • Memory Foam and Pocket Spring Full Mattress in a Box
    • Knitted Breathable Quilted Tight Top Covering
    • CertiPUR-US Certified Memory Foam
    • Supportive, Motion Reducing Pocket Spring Coils
    • Designed for All Sleep Positions
    • Fits Most Bed Frames with a Foundation or Slatted Supports
    • Expertly Packed and Conveniently Delivered Compressed and Boxed For Easy Handling
    • Please Allow 48-72 Hours for Complete Expansion
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Flash Furniture Capri Comfortable Sleep 12" Memory Foam & Pocket Spring Mattress, Full (CLBT33PMR12MF) Flash Furniture Capri Comfortable Sleep 12" Hybrid Pocket Spring Mattress, Twin (CLE230PRT) Flash Furniture Cloud 10" Green Tea Cooling Gel Memory Foam Mattress, Full (CLMFB4L10F) Flash Furniture Capri Comfortable Sleep 12" Memory Foam & Pocket Spring Mattress, Queen (CLBT33PMR12MQ) Flash Furniture Capri Comfortable Sleep 6" Spring Mattress, Twin XL (CLE236BTXL)