Flash Furniture Dream 12" Pocket Spring Hybrid Mattress, King Mattress in a Box (BSE230PRK12CBK)
Over 30
  • Hybrid Cooling Foam and Pocket Spring King Mattress in a Box
  • Overall Dimensions: 76"W x 80"D x 12"H
  • CertiPUR-US Certified High Density Foam
Item #: 24633596Model #: BSE230PRK12CBK
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Flash Furniture Dream 12" Pocket Spring Hybrid Mattress, Queen Mattress in a Box (BSE230PRQ12CBK)~#|#~sp270269883_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    • Breathable Knitted Fabric Covering
    • Individually Wrapped Pocket Springs
    • Designed for All Body Types and Sleep Positions
    • Fits Most Foundation or Slatted Support Bed Frames
    • Ideal for RV's and Adjustable Bed Frames
    • Compressed and Boxed For Easy Handling
    • Please Allow 48-72 Hours for Complete Expansion
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Flash Furniture Dream 12" Pocket Spring Hybrid Mattress, King Mattress in a Box (BSE230PRK12CBK) Flash Furniture Dream 10" Pocket Spring Hybrid Mattress, Queen Mattress in a Box (BSE230PRQ10CBK) Flash Furniture Dream 12" Pocket Spring Hybrid Mattress, Queen Mattress in a Box (BSE230PRQ12CBK) Flash Furniture Dream 12" Pocket Spring Hybrid Mattress, Twin Mattress in a Box (BSE230PRT12CBK) Flash Furniture Dream 6" Hybrid Mattress, Twin XL (DRE236BTXL)