Jfit Yoga Mat, Black, 72" (J-YMAT72BK)
  • 72" L; Approximately 3 mm thickness.
  • Black; non-toxic PVC with waffle-weave, non-slip surface.
  • All skill levels.
New at Staples
Item #: 24680865Model #: J-YMAT72BK
  • About this product
    The Jfit Premium Pilates Mat features a cushioned 6mm design that provides comfortable, non-slip support to enhance stability and alignment throughout your workout. Sticky yoga/Pilates mat for pose stability and floor traction; portable for studio or home use.
    • All skill levels.
    • One 72" yoga mat.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Jfit Yoga Mat, Black, 72" (J-YMAT72BK) GoFit Polar Roller & Yoga Mat, Gray (KITGOFFTMATCROL)