Juniper 650W AC Power Supply, Gray (JPSU-650W-AC-AO)
Over 30
  • 650W power supply for EX4650 switch
  • Input voltage: 100 VAC to 240 VAC
  • The power supply module cooled by its own internal cooling system
Item #: IM16JG944Model #: JPSU-650W-AC-AO
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Cisco Catalyst 9300 350W Plug-in Module Platinum-Rated Power Supply, Gray/Black (PWR-C1-350WAC-P=)~#|#~E0D4B6F1-68FF-47AC-BEED7B96F4596FCC_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    • Comes in gray
    • Each inlet requires a dedicated AC power feed and a dedicated customer-site circuit breaker
    • Minimum 20 A (110 VAC) or 16 A (220 VAC) customer-site circuit breaker recommended, or as required by local code
    • A fan present in the power supply module monitors and maintains the temperature inside
    • A detachable AC power cord is supplied with the AC power supplies
    • PSU features front-to-back airflow (AFO)
    • 1-year manufacturer limited warranty
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Juniper 650W AC Power Supply, Gray (JPSU-650W-AC-AO) Jabra Proprietary Power Supply Cisco™ N2K-C2200 400W AC Power Supply Zebra 12-24V DC Power Supply HP® 65 W Desktop Mini Power Supply Kit (L2X04AA#ABA)
    Your product
    Jabra Proprietary Power Supply
    Cisco™ N2K-C2200 400W AC Power Supply
    Zebra 12-24V DC Power Supply
    Reviews
    No reviews yet
    Delivery Information
    Free delivery by Wed, May 20
    Free delivery by Wed, May 20
    Free delivery by Tue, May 19
    Available in my store
    No
    No
    Power Supply Form Factor
    Plug-in Module
    Plug-in Module
    Desktop
    True Color
    Gray
    Data not available
    Black
    Input Voltage
    100 VAC to 240 VAC
    90 - 264 VAC
    Data not available
    Output Power (Watts)
    Less than 200
    Compatible With
    EX4650 Switch
    Watts
    650
    Frequency (Hz)
    50 - 60 Hz
    50 - 60 Hz