LG 32BN67U-B 32" LED Monitor, Black Texture
  • This large-format monitor has a diagonal measurement of 32"
  • TFT active matrix display technology for better clarity
  • 3840 x 2160 screen resolution delivers excellent detail
ECO-ID
Item #: IM18DV308Model #: 32BN67U-B
  • About this product
    • Provides HDMI and DisplayPort interfaces
    • 16:9 aspect ratio enables widescreen viewing
    • Viewing angle: 178-degree horizontal, 178-degree vertical
    • Overall dimensions: 19.5"H x 28.1"W x 9.96"D
    • Weighs 21.83 lbs.
    • Meets or exceeds EPEAT Compliant, UL, EPA 8.0, RoHS, REACH, cUL, ERP, and FCC standards
    • Comes in black texture
    • 3-year manufacturer limited warranty
    • Package includes HDMI - DisplayPort Cables
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes LG 32BN67U-B 32" LED Monitor, Black Texture Dell 20" LED Monitor, Black (E2020H) LG 32BN50U-B 32" LED Monitor, Black Texture LG 23.8" LED Monitor, Black (24BP450Y-I)
    Your product
    Out of Stock
    Dell 20" LED Monitor, Black (E2020H)