Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Yellow Kids Defender Case (F10IPGKIDSYPLUS)
Highlights
View all details
- 10.1" IPS Touchscreen Display (1280x800): Enjoy vibrant visuals and responsive touch performance on a high-resolution screen.
- Android 15 Operating System: Access the latest features, apps, and security updates from Google.
Item #: 24648106Model #: F10KIDSYPLUS
No reviews yet
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
1
Over 30
Add to list
Customers bought together
Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Yellow Kids Defender Case (F10IPGKIDSYPLUS) is Your Product
No reviews yet
Selected
Apple Magic Aluminum 11" Tablet Keyboard Case for iPad Air, Black (MGYX4LL/A) is New at Staples
Compare similar items
| Attributes | Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Yellow Kids Defender Case (F10IPGKIDSYPLUS) | Linsay Octa Core 10.1" Tablet, 128GB Storage, Android 15, Bundled with Black Leather Case and Stylus Pen (F10IPGCBLA) | Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Red Kids Defender Case (F10IPGKIDSRPLUS) | Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Yellow Kids Defender Case & Backpack | LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Red Kids Defender Case & Backpack (F10IPGKIDSREBAPLUS) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Video Quality | 720p | 720 | 720p | 720p | 720p |
| Screen Size in Inches | 10.1 | 10.1 | 10.1 | 10.1 | 10.1 |
| Tablet Model | Other | Other | Other | Other | Other |
| Type of SD Card Slot | microSD | MicroSD | microSD | microSD | microSD |
| Battery Life | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours |
| Tablet RAM | 4GB | 4GB | 4GB | 4GB | 4GB |
| Tablet Weight | 3 to 5.9 lbs. | 1 to 2.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. |
| Warranty Information | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year |
| Tablet Screen Size | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" |