M-Edge Paragon Flexshell Case for 10.2" - 11" iPads (PD11-PF-P-B)
  • Patent-pending FlexShell hybrid fitted mounting system stretches to fit a variety of iPads.
  • Multiple landscape angles for viewing and typing.
Item #: 24629647Model #: PD11-PF-P-B
  • About this product
    • Magnetic closure and auto wake magnets.
    • Built-in Apple Pencil storage.
    • Griptrack™: Patented technology provides multiple landscape stand angles.
    • Warning: Cancer and Reproductive Harm - www.P65warrnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes M-Edge Paragon Flexshell Case for 10.2" - 11" iPads (PD11-PF-P-B) M-Edge Flip for iPad Mini 4 (PM4-FL-P-B) M-Edge Stealth Shell Case for iPad Air Purple M-Edge ShockDrop Folio for 10.5" iPad, Black (P10-SHD-P-B) M-Edge Supershell for iPad Mini 2 and 3, Black/Gray (PM3-SH-N-BG)
    Your product
    M-Edge Flip for iPad Mini 4 (PM4-FL-P-B)~#|#~s1026983_sc7
    M-Edge Stealth Shell Case for iPad Air Purple
    Reviews
    No reviews yet
    No reviews yet
    Delivery Information
    Data not available
    Delivery by Wed, May 20
    Delivery by Wed, May 20
    Free delivery by Wed, May 20
    Free delivery by Wed, May 20
    Black
    Purple
    True Color
    Purple
    Black / Gray
    Tablet Screen Size
    10" - 10.9"
    7" - 7.9"
    9" - 9.9"
    10" - 10.9"
    7" - 7.9"