OWC 32 GB (4 x 8GB) DDR3 SDRAM Memory (OWC1600DDR3S32S)
Highlights
View all details
- Up to 1600 MHz speed with CL11 latency for playing the latest games and using heavy software
New at Staples
Item #: TS16849393 | Model #: OWC1600DDR3S32S
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Add to list
Details
Reviews
Q&A
About this product
- 4 x 8GB modules for enhanced memory reliability and productivity
Frequently bought together
Page 1 of 4
NeeDoh Gumdrop, Color Chosen at Random (GDND)
See alternate delivery items
30-min pickup
Add to list
NeeDoh JellySquish, Color Chosen at Random (JSND)
See alternate delivery items
30-min pickup
Hammermill Copy Plus 8.5" x 11" Copy Paper, 20 lbs., 92 Brightness, 5000 Sheets/Carton (105007)
Unit of measure 5000/Carton5000/Carton
Free delivery by Wed, May 13
AutoRestock
1
Over 30
Staples 30% Recycled File Folders, 1/3-Cut Tab, Letter Size, Manila, 100/Box (ST56675)
Delivery by Wed, May 13
AutoRestock
Save 5%
1
Over 30
Schylling NeeDoh Cool Cats Stress Ball, Assorted Colors (CCND)
Staples® Dexley Ergonomic Mesh Swivel Task Chair, Black (UN56946)
Free delivery by Wed, May 13
NeeDoh Nice Ice Baby, Assorted Colors, 4/Pack (MPTNCBND)
Unit of measure 4/Pack4/Pack
NeeDoh Dohnuts, Color Chosen at Random (DNND)
Staples Multiuse Copy Paper, 8.5" x 11", 20 lbs., 94 Brightness, 500 Sheets/Ream, 8 Reams/Carton (26860-CC)
Unit of measure 4000/Carton4000/Carton
Staples Hyken Ergonomic Mesh Swivel Task Chair, Black (ST63137)
NeeDoh Dream Drop, Color Chosen at Random (DRDND)
NeeDoh Teenie Cool Kittens, Assorted Colors, 4/Pack (MPCCTND)
Unit of measure 4/Pack4/Pack
NeeDoh Nice Berg Swirl, Color Chosen at Random (SWSNCBND)
Schylling NeeDoh The Groovy Glob Stress Ball, Assorted Colors (NDXX)
HP 17.3" FHD Laptop, Intel Core i3-N305, 8GB RAM, 512GB SSD, +9.5 hours battery, Windows 11 Home
Delivery fees may apply
NeeDoh Nice Cube, Color Chosen at Random (NCBND)
HP 15.6" LED Laptop, Intel Core i3-N305, 8GB RAM, 256GB SSD,+ 7 hours battery, Windows 11 (B42YPUA#ABA)
NeeDoh Gummy Bear, Color Chosen at Random (GBND)
Featured Products
Page 1 of 3
Uncaged Ergonomics 10.2" x 10" Metal Swivel Laptop Stand 2.0, Silver (SLS-Silver)
Delivery by Wed, May 20
ViewSonic 16" 60Hz LED Monitor, Black (VP16-OLED)
Free delivery by Wed, May 20
ViewSonic 15.6" 4K Ultra HD 60Hz LED Monitor, Black (VX1655-4K)
Free delivery by Wed, May 20
ViewSonic Portable 15.6" 60 Hz LED Monitor, Black (VX1655)
Mount-It! Adjustable 24"W Clamp-On Keyboard and Mouse Tray, Black (MI-7180)
Uncaged Ergonomics KT4 Adjustable Clamp On Keyboard Tray, Black (KT4-B)
Mount-It! Adjustable Dual Monitor Desk Mount with Gas Spring Arms, Up to 32" Monitor, Black (MI-1882BLK)
Mount-It! 20.75" x 10.5" Plastic Height Adjustable Steering Wheel and Backseat Tray, Black (MI-7314)
No reviews yet
Free delivery by Thu, May 21
3M Gel Wrist Rest with Platform for Keyboard, Non-Skid Base, Gray (WR420LE)
Mount-It! 19.68" x 4.25" Steel Adjustable Vehicle Laptop Mount with Universal Base, Black (MI-528)
No reviews yet
ViewSonic Portable 17.3" 1080p 144Hz IPS Gaming Monitor with FreeSync, Black (VX1754)
Uncaged Ergonomics WorkEZ Adjustable Keyboard Tray, Black (WEKTB)
Uncaged Ergonomics WorkEZ Adjustable Keyboard Tray, Silver (WEKTS)
3M Foam Non-Skid Wrist Rests, Black (WR209MB)
Delivery by Wed, May 13
ViewSonic ColorPro 16" 75Hz LED Monitor, Black (VP1656)