Antistatic Perforated Foam Roll, 1/8" x 12" x 350' (FWUPS18S12P)
Highlights
View all details
- Rolls are cross-perforated every 12" for easy tear off.
- Light-weight protection.
- Foam absorbs shocks.
Item #: 948785Model #: FWUPS18S12P
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
1
Over 30
Add to list
Compare similar items
| Attributes | Antistatic Perforated Foam Roll, 1/8" x 12" x 350' (FWUPS18S12P) | Perforated Foam Roll, 12"x50', Blue (ST59154) | Antistatic Perforated Foam Roll, 1/8" x 24" x 550', 3/Bundle (FW18S24ASP) | Foam Roll, 1/8" x 12" x 350' (FWUPS18S12) | Perforated Foam Roll, 1/16" x 12" x 900' (FWUPS116S12P) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | Yes | No | No | No |
| Length (ft.) | 350 | 50 | 550 | 350 | 900 |
| Pack Qty | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 |
| Width in Inches | 12 | 12 | 24 | 12 | 12 |
| Perforated | Perforated | Perforated | Perforated | Non-Perforated | Perforated |
| Thickness (inches) | 1 / 8" | Data not available | 1 / 8" | 1 / 8" | 1 / 16" |