SI Products Strapping Protector, 2" x 2" x 3" .225, 600/Carton (VBDSP223225)
Highlights
View all details
- Protects palletized products from strapping damage.
- Spreads strapping tension to prevent damage.
- Made from strong, laminated fiberboard.
Item #: 948229Model #: SP223225
No reviews yet
Customers bought together
SI Products Strapping Protector, 2" x 2" x 3" .225, 600/Carton (VBDSP223225) is Your Product
No reviews yet
Selected
Price for both
Compare similar items
| Attributes | SI Products Strapping Protector, 2" x 2" x 3" .225, 600/Carton (VBDSP223225) | Staples Fiberboard Strapping Protector, 2" x 6", White, 300/Carton (SP226225) | SI Products Strapping Protector, 2" x 3", White, 1000/Carton (VBDSP223160) | SI Products Light Duty Fiberboard Side Protector, 12" x 2" x 2", 0.12", 250/Carton (EP2212120BX) | SI Products Heavy Duty Fiberboard Corner Protector, 48" x 3" x 3", 0.225", 25/Bundle (EP3348225BX) |