StarTech 3-Port USB 3.0 Hub, Black (ST3300GU3B)
Over 30
  • USB Ethernet adapter for data transfer and internet connectivity
  • SuperSpeed 3 USB 3.0 A female, 1 RJ-45 female and 1 USB 3.0 A male for multiple connectivity
  • Requires 100 - 240 VAC input voltage, 300 mA input current, 5 VDC output voltage, 2 A output current
Item #: IM1XJ7578Model #: ST3300GU3B
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
StarTech SuperSpeed 4-Port USB 3.0 Hub, Black (RV7816)
Customers bought together
StarTech 3-Port USB 3.0 Hub, Black (ST3300GU3B) is Your Product
Price for both
  • About this product
    • Operating Temperature: 0 - 50 deg. C; storage temperature: 10 - 75 deg. C
    • Humidity: 0 - 85% RH (Non-condensing)