UAG Rugged iPad 10.9" 10th Gen MPOS Case w/ Hand & Shoulder Strap, Black (124109BM4040)
Over 30
  • iPad 10.9" 10th Gen MPOS Case w/ Hand & Shoulder Strap with Rotating Hand strap, Modular design. Magnetic mount, Rugged, Drop-tested Protection, Shoulder Strap
  • Meets Military Drop-Test Standards (MIL STD 810G 516.6)
  • Magnetic MPOS Attachment
Item #: IM107AM38Model #: 124109BM4040
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
UAG Metropolis SE Anti-Shock Case for Surface Pro 9 13" (324015B14040)
No reviews yet
1
Customers bought together
UAG Rugged iPad 10.9" 10th Gen MPOS Case w/ Hand & Shoulder Strap, Black (124109BM4040)UAG Rugged iPad 10.9" 10th Gen MPOS Case w/ Hand & Shoulder Strap, Black (124109BM4040)
UAG Rugged iPad 10.9" 10th Gen MPOS Case w/ Hand & Shoulder Strap, Black (124109BM4040) is Your Product
Price for both
  • About this product
    • Magnetic MPOS Attachment
    • Adjustabe Hand Strap w/360-degree rotation
    • Easy Access to the Camera for scanning barcodes
    • Optional Shoulder Strap Included
    • Modular Design
    • Black
    • Rugged
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes UAG Rugged iPad 10.9" 10th Gen MPOS Case w/ Hand & Shoulder Strap, Black (124109BM4040) UAG Metropolis SE Anti-Shock Case for Surface Pro 9 13" (324015B14040) CODi Rugged Case for iPad Mini A17 Pro & iPad Mini 6, Black (C30705064) SaharaCase Rotating Folio Case for iPad 11'' (A16) and iPad 10.9" (10th Gen) , Pink (TB00274) CODi Rugged iPad 11" (A16/11th Gen) & iPad 10.9" (10th Gen) Case with Integrated Screen Protector, Red (C30705069ISRD)
    Your product
    Reviews
    No reviews yet
    Delivery Information
    Free delivery by Tue, May 19
    Free delivery by Tue, May 19
    Delivery by Mon, May 18
    Free delivery
    Delivery by Tue, May 19
    Available in my store
    No
    No
    True Color
    Black
    Pink
    Red
    Tablet & iPad Compatibility
    iPad
    Surface
    iPad mini
    iPad
    Color Family
    Pink
    Red
    Series or Collection
    Rugged
    Metropolis SE
    Rotating Folio
    Data not available
    Tablet Screen Size
    10" - 10.9"
    13+
    8" - 8.9"
    10" - 10.9"