Flash Furniture 36" Round Laminate Table Top with 30" x 30" Bar-Height Table Base, Natural (XURD36NTT30B3F)
Over 30
  • Bar Height Hospitality Table
  • Natural Laminate Top
  • Top Size: 36"W x 36"D
Item #: 24199242Model #: XURD36NTT30B3F
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Flash Furniture 30" Round Laminate Table Top with 22" x 22" Bar-Height Table Base, Black (XURD30BKT22B3F)~#|#~FD391787-227F-4FF2-A5B90D0B2AF34FD5_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    • Bar Height Hospitality Table
    • Natural Laminate Top
    • Top Size: 36"W x 36"D
    • 1.125" Thick Top with melamine core
    • Black T-Mold Protective Edging
    • Heat, Scratch and Moisture Resistant
    • Clean top with mild detergent/water and cloth dry
    • 30" x 30" Table X-Base with 3" Dia. Bar Height Column
    • Base Size: 30"W x 30"D x 42"H
    • Easy 2-Piece Base Assembly with Single Bolt
    • Top Plate Pre-Welded to Column
    • Cast Iron Construction
    • Black Powder Coated Finish
    • 16" Diameter Chrome Foot Ring
    • Designed for Commercial Use
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Flash Furniture 36" Round Laminate Table Top with 30" x 30" Bar-Height Table Base, Natural (XURD36NTT30B3F) Flash Furniture 30" Round Laminate Table Top with 22" x 22" Bar-Height Table Base, Black (XURD30BKT22B3F) Flash Furniture 24" Round Laminate Table Top with 22" x 22" Bar-Height Table Base, Natural (XURD24NTT22B3F) Flash Furniture 24" Round Laminate Table Top with 22" x 22" Bar-Height Table Base, Black (XURD24BKT22B3F) Flash Furniture 24" Round Laminate Table Top with 22" x 22" Bar-Height Table Base, Mahogany (XURD24MAT22B3F)