BIC Color Cues Cristal Xtra Smooth Ballpoint Pens, Medium Point, 1.22mm, Assorted Ink, 10/Box (WMSUA10-AST)
Highlights
View all details
- The medium 1.2 mm point is ideal for all sorts of tasks at school, at home, and on the go like journaling and illustrating.
Item #: 24586557Model #: WMSUA10-AST
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
1
Over 30
Add to list
Consider this similar product
Staples Promotional Products
Want expert help now?
Compare similar items
| Attributes | BIC Color Cues Cristal Xtra Smooth Ballpoint Pens, Medium Point, 1.22mm, Assorted Ink, 10/Box (WMSUA10-AST) | Paper Mate InkJoy Retractable Ballpoint Pen, Medium Point, 1.0mm, Assorted Ink, 14/Pack (2226844) | BIC Cristal Pastel Ballpoint Pen, Medium Point, Black Ink, 24/Pack (MSPAP24-BLK) | BIC Cristal Xtra-Bold Ballpoint Pens, Bold Point, 1.6mm, Assorted Ink, 24/Pack (MSBAPP241-AST) | Zebra Sarasa R Retractable Gel Pen, Extra Fine Point, 0.4mm, Assorted Ink, 14/Pack (47714) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | Yes | Yes | No |
| Ink Color | Assorted | Assorted | Black | Assorted | Assorted |
| Point Type | Medium | Medium | Medium | Bold | Extra Fine |
| Erasable | No | No | No | No | No |
| Pen Pack Size | 10 Pack | 14 Pack | 24 Pack | Bulk Pack | 14 Pack |
| Ink Type | Ballpoint | Ballpoint | Ballpoint | Ballpoint | Gel |
| Retractable | No | Yes | No | No | Yes |
| Pen Point Size | 1.2mm | 1.0mm | Data not available | 1.6mm | 0.4mm |