BISON LIFE Outdoor 18" Polypropylene Bristle Flagged Push Broom, Yellow/Black (BPHD-EXHPB-BKY-18-1)
Highlights
View all details
- 18" push broom head offers wide sweeping coverage; its design and flagged bristles improve efficiency on various surfaces
- Flagged bristled help clean fine dust and the stiff bristles move the heavy debris
Item #: 24647217Model #: EXHPB-BKY-18-1
No reviews yet
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
1
Over 30
Add to list
Consider this similar product
Customers bought together
BISON LIFE Outdoor 18" Polypropylene Bristle Flagged Push Broom, Yellow/Black (BPHD-EXHPB-BKY-18-1) is Your Product
No reviews yet
Selected
Selected
Price for all 3
Compare similar items
| Attributes | BISON LIFE Outdoor 18" Polypropylene Bristle Flagged Push Broom, Yellow/Black (BPHD-EXHPB-BKY-18-1) | BISON LIFE Outdoor 24" Polypropylene Bristle Push Broom, Yellow/Black (BPHD-EXHPB-BKY-24-1) | BISON LIFE Multi Surface Outdoor 24" Polypropylene Bristle Push Broom Head, Yellow (BP-WB-09-1) | BISON LIFE Heavy Duty 48.5" Adjustable Lobby Dustpan and Broom Set, Black (BPES-DPBK-12A) | BISON LIFE Heavy Duty 11.5" Plastic Handheld Dustpans, Yellow, 6/Pack (BPES-HHDP-PL-Y-6) |