Eggtronic Sirius Charger, 6' (PABKMB65)
Item #: 24454459Model #: PABKMB65
  • About this product
    The future of charging is small, mighty, and versatile. The Eggtronic Sirius universal laptop charger is lightweight, elegant, and energy-efficient 65W GaN Power Delivery power adapter approved by Microsoft for their devices. Power up all your USB Type-C electronic devices quickly and safely, including laptops, smartphones, tablets, Bluetooth devices, action cameras, drones, and more. The cutting-edge charging technology is united with modern and minimalist Italian design.
    • Dimensions: 2.71"H x 1.99"W x 0.77"D
    • Comes in an anti-fingerprint matte black coating
    • Automatic smart detection of different voltages: 5/9/12/15/20V
    • Meets or exceeds FCC, USB-IF, IEC, RoHS, US DoE Level VI Energy Efficiency, UL standards
    • Package includes: 65W universal laptop charger, 6' USB Type-C to USB Type-C cable
    • 1-year manufacturer limited warranty
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Eggtronic Sirius Charger, 6' (PABKMB65) Eggtronic Sirius Universal Laptop Charger for USB-C Devices, 65W, Black (PABK65.01) StarTech Universal 6' USB-C 60W Laptop Charger, White (WCH1C) Dell 45W AC Adapter Charger for Laptop, Black (JXC18) cellhelmet Universal 65W, USB-C Laptop Charger, Black (PL-204)
    Your product
    Out of Stock
    Reviews
    4.78
    No reviews yet
    Delivery Information
    Data not available
    Pick up in 30 minutes
    Free delivery by Mon, May 18
    Free delivery by Mon, May 18
    Free delivery by Thu, May 21
    Available in my store
    No
    Yes
    No
    Connector, Port or Interface Type(s)
    USB Type-C
    USB-C
    USB-C
    Barrel Connector
    Watts
    65
    Laptop Adapter & Charger Type
    Charger
    Charger
    Adapter
    True Color
    Black
    Black
    White
    Weight (Ounces)
    3.35
    Data not available
    Compatible With
    USB Type-C devices
    USB-C devices
    USB-C Laptops
    Dell Laptop
    Warranty Information
    1 Year
    1 Year
    Lifetime
    Input Voltage
    100 - 240 VAC
    100 - 240 VAC
    Width in Inches
    1.99
    2.55
    Height in Inches
    2.71
    5.8
    Depth in Inches
    0.77
    0.9
    Output Voltage
    20 VDC
    20 VDC