Over 30
  • Bar Height Hospitality Table
  • Black Laminate Top
  • Top Size: 24"W x 24"D
New at Staples
Item #: 1982582Model #: XUBK2424TR18B
  • 30
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
No reviews yet
1
  • About this product
    • Bar Height Hospitality Table
    • Black Laminate Top
    • Top Size: 24"W x 24"D
    • 1.125" Thick Top with melamine core
    • Black T-Mold Protective Edging
    • Heat, Scratch and Moisture Resistant
    • Clean top with mild detergent/water and cloth dry
    • 18" Round Table Base with 3" Dia. Bar Height Column
    • Base Size: 18"W x 42"H
    • Easy 2-Piece Base Assembly with Single Bolt
    • Top Plate Pre-Welded to Column
    • Cast Iron Construction
    • Black Powder Coated Finish
    • Designed for Commercial Use
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Flash Furniture 24'' Square Laminate Table Top with 18'' Round Bar-Height Table Base, Black (XUBK2424TR18B) Flash Furniture 24" Round Laminate Table Top with 22" x 22" Bar-Height Table Base, Walnut (XURD24WAT22B3F) Flash Furniture 24" Round Laminate Table Top with 22" x 22" Bar-Height Table Base, Black (XURD24BKT22B3F) Flash Furniture 24" Round Laminate Table Top with 22" x 22" Bar-Height Table Base, Mahogany (XURD24MAT22B3F) Winsome Obsidian 3-Piece 23.62" Round Melamine Pub Table Set, Black (20313)