HON Mod 63.5" Slab Base for 96" Table Top, Java Oak (HLPLTBL96BASE.LJA1)
Over 30
  • Made of scratch- and stain-resistant thermally fused laminate in java oak finish
  • Slab base for 96" tabletops
  • Dimensions: 28"H x 63.5"W x 23.23"D; features rectangular shape
Item #: 24484617Model #: HONTBL96BSELJ1
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
HON Mod 28" Table Base for 42" Table Top, Java Oak (HLPLTBL42BASE.LJA1)~#|#~sp123233576_sc7
  • About this product
    • Slab base for 96" tabletops
    • Leveling glides compensate for uneven floors
    • 5-year manufacturer limited warranty
    • Model Option: HLPLTBL96BASE.LJA1
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes HON Mod 63.5" Slab Base for 96" Table Top, Java Oak (HLPLTBL96BASE.LJA1) HON Mod 28" Table Base for 42" Table Top, Java Oak (HLPLTBL42BASE.LJA1) HON Mod Slab Base for 120" Table Top, Java Oak (HLPLTBL120BASE.LJA1) HON Mod 39.5" Slab Base for 72" Table Top, Java Oak (HLPLTBL72BASE.LJA1) HON Mod 28" Table Base for 48" Table Top, Java Oak (HLPLTBL48BASE.LJA1)