HyperJuice 145W PD 3.1 USB-C GaN Travel Charger, Black (HJ1001BKWWGL)
  • A wired GaN travel charger designed for fast, multi‑device charging on the go.
  • Provides 145W total output voltage for fast, efficient multi‑device charging.
Item #: 24680263Model #: HJ1001BKWWGL
  • About this product
    The HyperJuice 145W PD 3.1 USB-C GaN Travel Charger powers up to 4 devices simultaneously, including pro laptops, tablets, and phones, with its advanced GaN technology. It has everything you need for global travel, thanks to its compact design and included travel adapters. Additionally, it easily transforms into a flexible desktop charger with the included C8 adapter. It's the perfect solution for staying charged and connected, no matter where you are in the world.
    • Available in Black for a sleek, professional look.
    • Backed by a 2 year limited warranty.
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes HyperJuice 145W PD 3.1 USB-C GaN Travel Charger, Black (HJ1001BKWWGL) Fitbit USB-A Charging Cable for Fitbit Charge 6/5/Luxe, 1.7 ft., Black (GA04944-NA) Targus PowerElite USB Type-C/USB Type-A 100W Universal Wall Charger, White (APA10906US) StarTech USB-C Wall Charger, Black (WCH1CBK) Belkin BoostCharge 20W USB-C PD GaN Wall Charger, White (WCA009DQWH)