In Win Z Series Mini ITX Mini-Tower Computer Case, Black/Silver (Z583.CQ450TB3)
Over 30
  • Micro-ATX Mini Tower
  • Black/Silver, Material Steel, Metal
  • Mini Tower
Item #: 24604301Model #: Z583.CQ450TB3
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
In Win C Series Micro ATX Mid-Tower Computer Case, Black/Silver (C589.CQ450TB3)~#|#~sp246475082_sc7
No reviews yet
1
Customers bought together
In Win Z Series Mini ITX Mini-Tower Computer Case, Black/Silver (Z583.CQ450TB3) is Your Product
Price for all 3
  • About this product
    In Win Z583 Micro-ATX Mini Tower Computer Case with 450W Power Supply Pre-Installed. Tool-free front panel, drive bays and I/O slots. The patented tool free installation side panel clips. No sharp edges or debris for safe installation
    • Micro-ATX Mini Tower
    • Mini Tower
    • Drive Bays 2 x External 5.25" Bay - 2 x External 3.5" Bay - 1 x Internal 3.5" Bay - 1 x Internal 2.5" Bay
    • USB 2.0 x 2 (or USB 3.0 x 2),
    • Number of Fans Supported 1
    • Padlock Cover, Kensington Lock
    • Expansion Slots PCI-E Expansion Slot x 4
    • 1 Year limited Warranty
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes In Win Z Series Mini ITX Mini-Tower Computer Case, Black/Silver (Z583.CQ450TB3) In Win C Series Micro ATX Mid-Tower Computer Case, Black/Silver (C589.CQ450TB3) StarTech SCREW6_32 Mounting Screw StarTech 4-Post 18U Server Rack Cabinet, Lockable 19" Data Rack Cabinet for Computer (RK1836BKF) StarTech RDA1U Rail Depth Adapter Kit for Server Racks
    Your product
    StarTech SCREW6_32 Mounting Screw
    Delivery Information
    Free delivery by Mon, May 18
    Free delivery by Mon, May 18
    Delivery by Fri, May 15
    Free delivery by Fri, May 15
    Free delivery by Fri, May 15
    Available in my store
    No
    No
    Warranty Information
    1 Year
    1 Year
    Lifetime
    2 Year
    Width in Inches
    7.4
    Data not available
    Height in Inches
    14.2
    Data not available
    Depth in Inches
    16.2
    Internal 3.5" Drive Bays
    1
    True Color
    Black / Silver
    Black / Silver
    Fans
    0
    Motherboard Form Factor
    Mini ITX
    Micro ATX
    Computer Case Type
    Mid-Tower
    External 5.25" Drive Bays