In Win Z Series Mini ITX Mini-Tower Computer Case, Black/Silver (Z589.CQ450TB3)
  • Micro-ATX Mini Tower
  • Black/Silver, Material Steel, Metal
  • Mini Tower
Item #: 24604320Model #: Z589.CQ450TB3
  • About this product
    In Win Z583 Micro-ATX Mini Tower Computer Case with 450W Power Supply Pre-Installed. Tool-free front panel, drive bays and I/O slots. The patented tool free installation side panel clips. No sharp edges or debris for safe installation
    • Micro-ATX Mini Tower
    • Mini Tower
    • External Drive Bays 5.25" x 3, 3.5" x 2, Internal Drive Bays 3.5" x 3, 2.5” x 1
    • USB 2.0 x 2 (or USB 3.0 x 2),
    • Number of Fans Supported 1
    • Padlock Loop / Kensington Slot
    • Expansion Slots PCI-E Expansion Slot x 4
    • 1 Year limited Warranty
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Your product
    Out of Stock
    StarTech SCREW6_32 Mounting Screw
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Tue, May 19
    Free delivery by Tue, May 19
    Delivery by Fri, May 15
    Free delivery by Fri, May 15
    Available in my store
    No
    No
    Warranty Information
    1 Year
    1 Year
    2 Year
    Height in Inches
    14.2
    Data not available
    True Color
    Black / Silver
    Black / Silver
    Fans
    0
    Motherboard Form Factor
    Mini ITX
    Micro ATX
    Mini ITX
    Depth in Inches
    14.6
    Computer Case Type
    Mid-Tower
    Series or Collection
    Z Series
    C Series
    Z Series
    Expansion Slots
    4
    Width in Inches
    7.1
    Internal 3.5" Drive Bays