Jfit Foam Roller, Blue, 36" (WL36HDBL)
  • 36" L - 6"
  • All fitness levels.
New at Staples
Item #: 24680812Model #: WL36HDBL
  • About this product
    The Jfit Blue Foam Roller in a compact 36 inch size provides firm, reliable support that helps release muscle tension and improve flexibility during warm-ups, cooldowns, and recovery. High-density foam roller for deep-tissue massage, myofascial release, and mobility work; provides firm support for recovery and performance.
    • 36" L - 6"
    • All fitness levels.
    • One 36-inch high-density foam roller.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Jfit Foam Roller, Blue, 36" (WL36HDBL) GOFIT 13" Extreme Foam Roller, Black (GOFGFEFR13BLK) GoFit 24" Foam Roll, Blue (GOFGFFROLL24) GoFit Fitness Kit (KITGOFFR6MB6HKR)