Jfit Foam Roller, Purple, 12" (WL12HDPL)
  • 12" L - 6"
  • Solid Purple; made of high-density EPP foam for firm, long-lasting support.
  • All fitness levels.
New at Staples
Item #: 24680813Model #: WL12HDPL
  • About this product
    The Jfit Purple Foam Roller in a compact 12 inch size provides firm, reliable support that helps release muscle tension and improve flexibility during warm-ups, cooldowns, and recovery. High-density foam roller for deep-tissue release, massage, and mobility training; ideal for warm-ups, cooldowns, and daily recovery.
    • 12" L - 6"
    • All fitness levels.
    • One 12-inch high-density foam roller.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Jfit Foam Roller, Purple, 12" (WL12HDPL) GoFit Fitness Kit (KITGOFFR6MB6HKR) GoFit Yoga Mat, Pink (GOFGFYOGAPK) GOFIT 13" Extreme Foam Roller, Black (GOFGFEFR13BLK)