Kantek LCD Monitor Magnifier Filter for 19" Monitors, 5:4, Silver (KTKMAG19L)
  • Magnifier filter has an elegant design that enhances any monitor and is designed to fits 19" screen
  • Comes in transparent color with silver frame
  • Aspect ratio: 5:4
Item #: KTKMAG19LModel #: KTKMAG19L
1/each
  • About this product
    • Aspect ratio: 5:4
    • Adjustable magnification
    • Installs quickly and easily
    • Silver
    • Silver
    • Frame type: Flat frame
    • Fully assembled
    • Features non-glare, adjustable magnification
    • Includes patented microfiber cleaning cloth
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Kantek LCD Monitor Magnifier Filter for 19" Monitors, 5:4, Silver (KTKMAG19L) 3M Privacy Filter for 19" Widescreen Monitor, 16:10 Aspect Ratio (PF190W1B) Kantek Magnifier Filter for 22" Widescreen Monitor (16:9) (MAG22WL) Kensington High Clarity Anti-Reflective Blue Light Filter & Privacy Screen Filter for 23.8" Monitors (16:9) (HC238A169A) 3M Privacy Filter for 19" Monitor, 5:4 Aspect Ratio (PF190C4B)