LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Flowers Marble Case (F10IPGCFLPLUS)
Highlights
View all details
- 10.1" IPS Touchscreen Display (1280x800): Enjoy vibrant visuals and responsive touch performance on a high-resolution screen.
- Android 15 Operating System: Access the latest features, apps, and security updates from Google.
Item #: 24648089Model #: F10IPGCFLPLUS
No reviews yet
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
1
Over 30
Add to list
Consider this similar product
Customers bought together
LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Flowers Marble Case (F10IPGCFLPLUS) is Your Product
No reviews yet
Selected
Selected
Price for both
Compare similar items
| Attributes | LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Flowers Marble Case (F10IPGCFLPLUS) | Samsung Galaxy Tab S10+ 12.4" Tablet, WiFi, 12GB RAM, 512GB Storage, Android, Moonstone Gray (SM-X820NZAEXAR) | Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Gamer Case (F10XIPGCGAPLUS) | LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Ocean Marble Case (F10IPGCMOCPLUS) | LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Tree Marble Case (F10IPGCTREPLUS) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Video Quality | 720p | UHD 4K (3840 x 2160)@30fps | 720p | 720p | 720p |
| Screen Size in Inches | 10.1 | 12.4 | 10.1 | 10.1 | 10.1 |
| Tablet Model | Other | Galaxy Tab | Other | Other | Other |
| Type of SD Card Slot | microSD | microSDXC, microSD (Up to 1.5 TB) | microSD | microSD | microSD |
| Battery Life | 4 to 6 hours | 8.5 hours + | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours |
| Tablet RAM | 4GB | 12GB | 4GB | 4GB | 4GB |
| Tablet Weight | 3 to 5.9 lbs. | 1 to 2.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. |
| True Color | Green | Moonstone Gray | Yellow | Blue | Green |
| Warranty Information | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year |
| Tablet Screen Size | 10" - 10.9" | 12"-12.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" |