M-Edge Slim Line Silicone Cover for iPad 10.2"/Air 10.5"/Pro 10.5", Black (PD10-SL-MF-B)
Over 30
  • Lightweight, durable cover protects your tablet from scratches, drops, and other damage
  • Compatible with: iPad 10.2", iPad Air 10.5", iPad Pro 10.5"
  • Comes in black and made of silicone
Item #: 24469061Model #: PD10-SL-MF-B
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
M-Edge Universal Folio Plus Case for 9" to 10" Tablets, Black (U10-FP-MF-B)~#|#~s0899244_sc7
  • About this product
    • Dimensions: 10"H x 7"W x 0.38"D
    • Magnetic smart cover supports auto wake and sleep function
    • Flip-style case
    • Concealed magnetic closure secures front cover
    • Weight: 0.44 lbs.
    • Ultra slim and lightweight
    • Rear camera access
    • Lifetime manufacturer limited warranty
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes M-Edge Slim Line Silicone Cover for iPad 10.2"/Air 10.5"/Pro 10.5", Black (PD10-SL-MF-B) M-Edge Universal Folio Plus Case for 9" to 10" Tablets, Black (U10-FP-MF-B) M-Edge Flip for iPad Mini 4 (PM4-FL-P-B) M-Edge ShockDrop Leather Case for iPad 10.2"/iPad Air 10.5", Black (PD10-SHD-P-B) M-Edge Supershell for iPad Mini 2 and 3, Black/Gray (PM3-SH-N-BG)
    Your product
    M-Edge Flip for iPad Mini 4 (PM4-FL-P-B)~#|#~s1026983_sc7
    Reviews
    3.33
    Delivery Information
    Free delivery by Tue, May 19
    Free delivery by Tue, May 19
    Delivery by Tue, May 19
    Pick up in 30 minutes
    No
    Yes
    Tablet & iPad Compatibility
    iPad
    Universal
    iPad mini
    iPad or Tablet Case and Cover Type
    Covers
    Keyboard Cases & Folios
    Keyboard Cases & Folios
    Cases
    True Color
    Black / Gray
    Tablet Screen Size
    10" - 10.9"
    10" - 10.9"
    7" - 7.9"
    10" - 10.9"
    7" - 7.9"