Ricardo Beverly Hills Avalon 17.25" Carry-On Suitcase, 2-Wheeled, Juniper Green (135-16-380-USB)
Over 30
  • Exterior Dimensions: 17.25" L x 13.5" W x 9.25" H
  • Interior Dimensions: 16" L x 13" W x 8.25" H
  • Product Weight - 5.6 lbs.
Item #: 24644909Model #: 135-16-380-USB
60% off
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Limit 5 at Promotional Price
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
Ricardo Beverly Hills Avalon 22.5" Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Juniper Green (135-20-380-4WB)~#|#~E87B8860-C260-4E5E-BC85C415AFB7A22C_sc7
  • About this product
    • Product Weight - 5.6 lbs.
    • In-line skate wheels
    • Large packing capacity
    • Telescoping handle for smooth maneuverability
    • Large top opening
    • 10-Year Limited Warranty
    • 100% Recycled Polyethylene terephthalate
    • Wipe Clean
    • Imported
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Ricardo Beverly Hills Avalon 17.25" Carry-On Suitcase, 2-Wheeled, Juniper Green (135-16-380-USB) Ricardo Beverly Hills Avalon 22.5" Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Juniper Green (135-20-380-4WB) Ricardo Beverly Hills Rodeo Drive 2.0 21" Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Black (118-21-001-4WB) Ricardo Beverly Hills Avalon 27" Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Serengeti Night (135-24-41N-4VP) Ricardo Beverly Hills Avalon 22.5" Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Storm Blue (135-20-471-4WB)