Ricardo Beverly Hills Brentwood 21" Hardside Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Crimson (186-21-618-4WB)
  • Exterior Dimension - 22" L x 15" W x 9.25" H
  • Interior dimension - 20.25" L x 14.5" W x 9.25" H
  • Product Weight - 7.6 lbs.
New at Staples
Item #: 24692377Model #: 186-21-618-4WB
60% off
  • About this product
    • Product Weight - 7.6 lbs.
    • Expansion - 2"
    • Durable Polycarbonate with textured scratch-resistant finish
    • SmartStand™ Collapsible device holder (carry-on only)
    • YKK® EYL zippers
    • TSA-approved combination dual locks
    • Patented ergonomic telescopic handle
    • 360° dual smooth-rolling any-direction wheels--recessed for stability
    • Top and side carry handles; bottom carry grip
    • Secure, recessed ID card holder
    • Expandable
    • Spacious main packing compartment
    • Padded media pockets (in front-opening carry-on only)
    • Snap-out 3-1-1 toiletry bag (carry-on only)
    • Adjustable compression panels
    • Secondary packing compartment with zippered divider
    • Side zip pocket
    • BONUS: Large laundry bag included
    • Wipe Clean
    • Imported
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm – www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Ricardo Beverly Hills Brentwood 21" Hardside Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Crimson (186-21-618-4WB) Ricardo Beverly Hills Montecito 2.0 22" Hardside Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Graphite (124-21-029-4FO) Ricardo Beverly Hills Avalon 30.5" Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Black (135-28-001-4VP) Ricardo Beverly Hills Cambria 24" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Black (140-25-006-4VP) Ricardo Beverly Hills Cambria 20" Hardside Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Tortoise (140-20"973-4WB)