Ricardo Beverly Hills Cambria 24" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Rose Champagne (140-25-677-4VP)
  • Interior dimensions: 24" L x 17" W x 10.75" H
  • Exterior dimensions: 26.5" L x 17.5" W x 10.75" H
  • Product weight: 9.6 lbs.
New at Staples
Item #: 24692363Model #: 140-25-677-4VP
60% off
  • About this product
    • Product weight: 9.6 lbs.
    • Quiet 360 any-direction dual wheels
    • Suitcase comes with 2.5" expandability
    • Telescoping handle with comfort grip
    • Soft-touch top and side carry handle
    • Bottom carry grip handle
    • TSA-recognized combination lock
    • Lightweight construction
    • Zippered large side pocket
    • Large storage pocket and built-in wet pocket
    • Adjustable compression straps
    • 10-year limited warranty
    • Polycarbonate alloy
    • Wipe clean
    • Imported
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm – www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Ricardo Beverly Hills Cambria 24" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Rose Champagne (140-25-677-4VP) Ricardo Beverly Hills Cambria 24" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Black (140-25-006-4VP) Ricardo Beverly Hills Cambria 24" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Tortoise (140-25-973-4VP) Ricardo Beverly Hills Cambria 29" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Black (140-29-006-4VP) Ricardo Beverly Hills Cambria 20" Hardside Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Black (140-20"006-4WB)