Ricardo Beverly Hills Cambria 29" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Tortoise (140-29-973-4VP)
Over 30
  • Interior dimensions: 29" L x 19.75" W x 12.25" H
  • Exterior dimensions: 31" L x 20.25" W x 12.25" H
  • Product weight: 11.8 lbs.
Item #: 24641367Model #: 140-29-973-4VP
60% off
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Limit 5 at Promotional Price
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Ricardo Beverly Hills Cambria 20" Hardside Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Tortoise (140-20"973-4WB)~#|#~9F8B2FF1-AA9D-475A-8312E62D20E31018_sc7
  • About this product
    • Product weight: 11.8 lbs.
    • Quiet 360 any-direction dual wheels
    • Suitcase comes with 2.5" expandability
    • Telescoping handle with comfort grip
    • Soft-touch top and side carry handle
    • Bottom carry grip handle
    • TSA-recognized combination lock
    • Lightweight construction
    • Zippered large side pocket
    • Large storage pocket and built-in wet pocket
    • Adjustable compression straps
    • 10-year limited warranty
    • Polycarbonate alloy
    • Wipe clean
    • Imported
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm – www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Ricardo Beverly Hills Cambria 29" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Tortoise (140-29-973-4VP) Ricardo Beverly Hills Cambria 20" Hardside Carry-On Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Tortoise (140-20"973-4WB) Ricardo Beverly Hills Cambria 24" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Tortoise (140-25-973-4VP) Ricardo Beverly Hills Cambria 29" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Black (140-29-006-4VP) Ricardo Beverly Hills Cambria 24" Hardside Suitcase, 8-Wheeled Spinner, Black (140-25-006-4VP)