TechProtectus Indigo Case for MacBook Neo 13" (2026) with Keyboard Cover, Blue (TP-MI-NEO13)
New at Staples
Item #: 24692482Model #: TP-MI-NEO13
  • About this product
    TechProtectus Case for MacBook Neo 13" (2026) with Keyboard Cover
    Compatible with MacBook Neo 13" 2026 (Model: A3404). The TechProtectus Indigo Hard Shell Case comes with a matching keyboard cover to help protect your MacBook Neo 13-inch from scratches, dust, and daily wear. And the included keyboard cover adds an extra layer of defense against spills and debris—making it ideal for work, school, and travel.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes TechProtectus Indigo Case for MacBook Neo 13" (2026) with Keyboard Cover, Blue (TP-MI-NEO13) Techprotectus Macbook Neo 13" Case and Keyboard Cover, Clear (TP-CYCL-NEO13) Techprotectus Laptop Case with Keyboard Cover and Screen Protector, Black, Plastic (TP-BK-K-MP14M1) Techprotectus Hard-Shell Laptop Sleeve with Keyboard Cover, Black, (TP-BK-MA13M2) Techprotectus Laptop Case with Keyboard Cover and Screen Protector, Black, Plastic (TP-BK-K-MP13M1)
    Your product
    Out of Stock
    Reviews
    No reviews yet
    No reviews yet
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Thu, May 21
    Delivery by Thu, May 21
    Delivery by Thu, May 21
    Available in my store
    No
    No
    True Color
    Indigo
    Clear
    Black
    Black
    Laptop Sleeve & Case Style
    Laptop Case
    Laptop Case
    Laptop Sleeve
    Laptop Size Compatibility
    Up to 13.9"
    Up to 13.9"
    Up to 14.9"
    Up to 13.9"
    Up to 13.9"