Techprotectus Laptop Case with Keyboard Cover and Screen Protector, Black, Plastic (TP-BK-K-MP13M1)
Over 30
  • Designed especially to be compatible for the port cut-outs
  • Bottom of case matches the vent slots for proper ventilation
  • Sturdy lightweight plastic that weighs just 10 ounces
Item #: 24534726Model #: TP-BK-K-MP13M1
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
No reviews yet
1
Customers bought together
Price for all 3
  • About this product
    • Four rubberized feet that add a few millimeters of surface separation for air circulation
    • The case is for New MacBook Pro 13 inch (Models: M2 A2338 / M1 / A2289 / A2251 / A2159 / A1989 / A1706 / A1708) -- Release in 2022-2016")
    • Comes with keyboard cover and screen protector
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Techprotectus Laptop Case with Keyboard Cover and Screen Protector, Black, Plastic (TP-BK-K-MP13M1) Case Logic Polyester Laptop Sleeve for 13.3" Laptops, Heather Rose (3203750) Techprotectus Laptop Case with Keyboard Cover and Screen Protector, Black, Plastic (TP-BK-K-MP14M1) Techprotectus Laptop Case with Keyboard Cover and Screen Protector, Clear, Plastic (TP-CYCL-MP13ST) Techprotectus Laptop Case with Keyboard Cover and Screen Protector, Black, Plastic (TP-BK-K-MA13M1)
    Your product
    Reviews
    No reviews yet
    Delivery Information
    Delivery by Thu, May 21
    Delivery by Fri, May 15
    Delivery by Thu, May 21
    Available in my store
    No
    Yes
    No
    Laptop Sleeve & Case Style
    Laptop Case
    Laptop Sleeve
    Laptop Case
    True Color
    Black
    Heather Rose
    Black
    Clear
    Laptop Size Compatibility
    Up to 13.9"
    Up to 13.9"
    Up to 14.9"
    Data not available
    Data not available
    Laptop Sleeve & Case Material
    Plastic
    Polyester
    Plastic
    Handles
    Without Handles
    Without Handles
    Shock Absorbing
    Compatible Devices
    13" Macbook Pro
    Laptops or MacBooks up to 13.3"