Techprotectus Rugged Laptop Case Black, Plastic (TP-RCL-MP13MA)
Over 30
  • Water and scratch resistant with anti-fingerprint
  • 4 anti slip pads provide extra force of friction, prevents MacBook from sliding off desk
  • Two piece snap on design for easy installation
Item #: 24534732Model #: TP-RCL-MP13MA
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
Techprotectus Macbook Neo 13" Case and Keyboard Cover, Clear (TP-CYCL-NEO13)~#|#~sp310015131_sc7
No reviews yet
1
Customers bought together
Techprotectus Rugged Laptop Case Black, Plastic (TP-RCL-MP13MA) is Your Product
Price for all 4
  • About this product
    • Shock-absorbing TPU Bumpers
    • The case is for New MacBook Pro 13 inch (Models: M2 A2338 / M1 / A2289 / A2251 / A2159 / A1989 / A1706 / A1708) -- Release in 2022-2016
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Techprotectus Rugged Laptop Case Black, Plastic (TP-RCL-MP13MA) Techprotectus Macbook Neo 13" Case and Keyboard Cover, Clear (TP-CYCL-NEO13) Techprotectus Ultra Light Laptop Case, Black, Plastic (TP-HCL-MP13M1) Techprotectus Laptop Case with Keyboard Cover and Screen Protector, Black, Plastic (TP-BK-K-MA13M1) TechProtectus 12" Laptop Case, Black (TP-BK-CC11)