U.S. Army ROMEO 28" Polyester Telescoping Travel Duffel with Wheels, Black (USLROM28BLK)
Over 30
  • 900D Polyester
  • MOLLE webbing on both sides to secure additional gear
  • U-shaped, 2-way zippered large main compartment features an internal zippered Pocket
Item #: 24624717Model #: USLROM28BLK
30% off
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Limit 10 at Promotional Price
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
U.S. Army ROMEO 31" Polyester Telescoping Travel Duffel with Wheels, Black (USLROM31BLK)~#|#~5AF000A7-A179-4CB7-A9ADA6D5B05D8A56_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    • 900D Polyester
    • Two military style wheels
    • Top Velcro panel to secure your favorite patches
    • Multiple pockets provide easy access to small gear and accessories on both sides
    • Retractable trolley handle
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes U.S. Army ROMEO 28" Polyester Telescoping Travel Duffel with Wheels, Black (USLROM28BLK) U.S. Army ROMEO 31" Polyester Telescoping Travel Duffel with Wheels, Black (USLROM31BLK) Delsey Paris x Florence by Mills On a Roll 28" Polyester Telescoping Travel Duffel with Wheels, Sage Green (F4398024033) U.S. Army ROMEO 28" Polyester Telescoping Travel Duffel with Wheels, Tactical Green (USLROM28GRN) U.S. Army ROMEO 31" Polyester Telescoping Travel Duffel with Wheels, Tactical Green (USLROM31GRN)