Zebra TC2X Series Mobile Computer (WCMTA-T27B6ABE2-NA)
Over 30
Item #: IM113JW55Model #: WCMTA-T27B6ABE2-NA
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
No reviews yet
1
Customers bought together
Zebra TC2X Series Mobile Computer (WCMTA-T27B6ABE2-NA) is Your Product
Price for both
  • About this product
    Zebra TC27 Handheld Terminal. Enterprise Power. Smartphone Style. The Zebra TC27 is the ultimate cost-effective mobile computer built for small and mid-sized businesses that need big business performance. With a sleek, smartphone-like design and rugged durability, the TC27 delivers enterprise-class features that boost productivity, streamline workflows, and enhance customer service. Built on Android and upgradeable to Android 16, it offers future-ready flexibility. The 6" Full HD touchscreen is perfect for scan-intensive tasks, while the SE55 advanced range scan engine captures 1D/2D barcodes with lightning speed—even from a distance. With 5G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, and NFC, your team stays connected anywhere, anytime. From retail floors to warehouse aisles, the TC27 is ready to work as hard as you do—day in and day out.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Your product
    Delivery Information
    Free delivery by Fri, May 15
    Free delivery by Thu, May 14
    Free delivery by Thu, May 14
    Free delivery by Mon, May 18
    Available in my store
    No
    No
    POS Computer & Accessory Type
    Mobile Computers
    Mobile Computers
    Cradle
    Docks
    True Color
    Black
    Black
    Interface Filter
    USB / Bluetooth / Wi-Fi 6E
    Virtual Serial via USB
    USB / Bluetooth / Wi-Fi 6E
    USB
    USB
    Operating Temperature Min to Max
    32F to 122F
    Data not available
    32F to 122F
    32F to 104F
    Data not available
    Series or Collection
    TC2X Series
    TC78
    TC2X Series
    POS Computers-Processor
    Qualcomm 5430, Hexa-core, 2.10 GHz
    Qualcomm 6490 Octa-Core Processor, 2.7 GHz
    POS Operating System
    Android
    Android
    Touch Technology
    Other
    Other
    Not Touch Compatible
    POS Display Type
    LED
    LED
    Input Current
    Typically 1.5A–2.5A
    Typically 1.5A–2.5A
    3.5 A
    Active Display Area
    6" Full HD (1080 x 2160)
    6 inches
    6" Full HD (1080 x 2160)
    POS Aspect Ratio
    16:9
    16:9
    Diagonal Size
    6"
    6"