3M High Clarity Privacy Filter for 21.5" Widescreen Monitor, 16:9 Aspect Ratio (MMMHC215W9B)
Over 30
  • Privacy filter for 21.5" widescreen monitor
  • 18 3/4" x 10 9/16"
  • Attachment strips and slide mount tabs
New at Staples
Item #: MMMHC215W9BModel #: MMMHC215W9B
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
3M Anti-Glare Bright Screen Privacy Filter for 13.3" Widescreen Laptop, 16:9 Aspect Ratio (BP133W9B)~#|#~ADE789EC-89A8-4B45-BA681CF40D508197_sc7
Customers bought together
3M High Clarity Privacy Filter for 21.5" Widescreen Monitor, 16:9 Aspect Ratio (MMMHC215W9B)~#|#~m006903180_sc73M High Clarity Privacy Filter for 21.5" Widescreen Monitor, 16:9 Aspect Ratio (MMMHC215W9B)~#|#~m006903168_sc7
3M High Clarity Privacy Filter for 21.5" Widescreen Monitor, 16:9 Aspect Ratio (MMMHC215W9B) is Your Product
Price for both
  • About this product
    • 18 3/4" x 10 9/16"
    • On average, 30% more clarity than standard 3M Black Privacy filters
    • Effective "black out" privacy from side views outside the 60-degree viewing angle
    • Provides premium privacy while maintaining the glossy clarity of your monitor screen
    • Glossy finish on both sides for enhanced clarity
    • Perfectly suited for most of today’s high-resolution monitors and displays
    • Reduces 35% of blue light transmission from the display
    • Designed to seamlessly fit within the raised bezel of your device
    • Adds an extra layer of protection from everyday scratches and dust
    • Easy to attach, remove and clean
    • 100% hand inspected for quality assurance
    • Limited 1-year warranty
    From the manufacturer
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes 3M High Clarity Privacy Filter for 21.5" Widescreen Monitor, 16:9 Aspect Ratio (MMMHC215W9B) 3M High Clarity Privacy Filter for 27" Apple iMac Widescreen Monitor, 16:9 Aspect Ratio (MMMHCMAP002) 3M High Clarity Filter for 24" Widescreen Monitor, 16:10 Aspect Ratio (MMMHC240W1B) 3M Privacy Filter for 21.5" Widescreen Monitor, 16:9 Aspect Ratio (PF215W9B) 3M Privacy Filter for 23.8" Widescreen Monitor, 16:9 Aspect Ratio (PF238W9B)