4XEM 45W USB-C to USB-C GaN Charging Kit for USB-C Devices, Black (4X45WCHRGKIT10B)
Highlights
View all details
- This laptop GaN charging kit is a comprehensive solution for all your USB-C charging needs
- Perfect for powering laptops and other devices in various environments
- Included 10' USB-C to USB-C cable is built to last and offers flexibility in charging arrangements
Item #: IM1JF1585Model #: 4X45WCHRGKIT10B
No reviews yet
Customers bought together
4XEM 45W USB-C to USB-C GaN Charging Kit for USB-C Devices, Black (4X45WCHRGKIT10B) is Your Product
No reviews yet
Selected
Price for both
Compare similar items
| Attributes | 4XEM 45W USB-C to USB-C GaN Charging Kit for USB-C Devices, Black (4X45WCHRGKIT10B) | Battery Technology 65W USB-C AC Adapter for Lenovo IdeaPad Slim 3 Laptop, Black (4X21L54608-BTI) | j5create 100W USB-C Super Charger, Black (JUP2290) | 4XEM 65W USB-C to USB-C GaN Charging Kit for USB-C Devices, Black (4X65WCHRGKIT6B) | 4XEM 140W USB-C to USB-C GaN Charging Kit for USB-C Devices, Black (4X140WCHRGKIT10B) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | Yes | No | No |
| Laptop Adapter & Charger Type | Charger | Adapter | Charger | Charger | Adapter |
| True Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| Warranty Information | 1 Year | 2 Year | Data not available | 1 Year | 1 Year |
| Height in Inches | 1.26 | Data not available | 1.29 | 2.06 | 3.36 |
| Width in Inches | 1.37 | Data not available | 2.32 | 1.18 | 1.22 |
| Watts | 45 | Data not available | 100 | 65 | 140 |
| Length (ft.) | 10 | Data not available | 47.24 | 6 | 10 |
| Depth in Inches | 3.02 | Data not available | 5 | 2.86 | 3.63 |
| Weight (Ounces) | 3.25 | 6.2 | 10.72 | Data not available | Data not available |
| Input Voltage | 100-240VAC, 50Hz-60Hz @ 1A | 100-240 VAC | Data not available | 100-240VAC, 50Hz-60Hz, 1.5A (max) | 100-240VAC, 50Hz-60Hz, 2.5A (max) |
| Output Voltage | 5V / 3A, 9V / 3A, 12V / 3A, 15V / 3A, 20V / 2.25A | 20 VDC | Data not available | 5V / 3A, 9V / 3A, 12V / 3A, 15V / 3A, 20V / 3.25A | Data not available |