Dell 65W AC Adapter Charger for Dell Latitude/Inspiron Laptop, Black (LA65NS2-01)
Highlights
View all details
- 65W Laptop AC Adapter Charger designed to provide reliable power and efficient charging for compatible Dell laptops.
- 65 W maximum output power for optimal performance with maximum feasibility.
New at Staples
Item #: IM1780B85Model #: LA65NS2-01
No reviews yet
Customers bought together
Dell 65W AC Adapter Charger for Dell Latitude/Inspiron Laptop, Black (LA65NS2-01) is Your Product
No reviews yet
Selected
Price for both
Compare similar items
| Attributes | Dell 65W AC Adapter Charger for Dell Latitude/Inspiron Laptop, Black (LA65NS2-01) | Dell 65W Laptop AC Adapter Charger for Dell Inspiron, Latitude Laptop, Black (450-AENV) | Dell 65W USB-C AC Adapter for Dell Laptop, Black (RGF3F) | Dell 65W AC Adapter Charger for Dell Laptop, Black (492-BBKH) | Dell GaN Ultra Slim 100W USB-C Laptop Adapter & Charger for Select Dell Laptops, Black (492-BDNJ) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Input Voltage | 120 V AC - 230 V AC | 100-240V | 100–240V AC | 120 V AC - 230 V AC | 100–240V AC |
| Output Voltage | 19.5 V DC | 19.5V | 5V, 9V, 15V, 20V | 19.5 V DC | 5V / 3A, 9V / 3A, 15V / 3A, 20V / 5A |
| True Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| Laptop Adapter & Charger Type | Adapter | Adapter | Adapter | Adapter | Adapter |
| Connector, Port or Interface Type(s) | 7.4mm barrel connector | 4.5mm x 3.0mm Black Pin | USB-C, C6 cloverleaf 3-pin power cord interface | 3-prong AC power plug, 7.4mm x 5.0mm Connector | USB-C |