HON Mod 48" Metal External Stiffener, Graphite (HONPLXS60B)
Highlights
View all details
- External stiffener comes in graphite finish and made of metal
- Designed to add rigidity and stability to a 60" work surface
- Dimensions: 1.5"H x 48"W x 1.5"D
New at Staples
Item #: HONPLXS60BModel #: HONPLXS60B
No reviews yet
1/each
Add to list
Consider this alternative
Page 1 of 1
HON Between X-Base, Seated Height, For 30" and 36" Tops, Textured Silver Finish, (HONBTX30SPR8) is New at Staples
No reviews yet
1
Over 30
Compare similar items
| Attributes | HON Mod 48" Metal External Stiffener, Graphite (HONPLXS60B) | HON Mod 54" Metal External Stiffener, Graphite (HONPLXS66B) | HON Mod 28" Table Base, Java Oak (HLPLTBL36BASE.LJA1) | HON Mod 28" Table Base, Sepia Walnut (HLPLTBL36BASE.LSE1) | HON Mod 30" X-Shaped Table Base, Slate Teak (HLPLTBL48BASE.LSL1) |