LG UM670H 50" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (50UM670H0UA)
  • 50" Smart TV with Built-in Speakers, WIFI and Bluetooth
  • Display resolution - 3,840 × 2,160 (4K UHD)
  • Featuring Pro:Centric Direct hotel content management solution
Item #: 24626755Model #: 50UM670H0UA
  • About this product
    Enhance your hospitality experience with advanced content management and stunning UHD quality.
    • Equipped with Pro:Idiom Digital Rights Management (DRM) technology
    • Compatible with Apple AirPlay
    • 44.1" W x 25.6" H x 2.2" D
    • 2-Year limited warranty
    • FCC & UL Certified
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm –www.P65Warnings.ca.gov.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes LG UM670H 50" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (50UM670H0UA) LG UN777H 50" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality (50UM777H0UA) LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA) LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD) LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality
    Your product
    Out of Stock
    LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD)
    LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality~#|#~515650AF-F725-413D-929FF9F7B81ECDDB_sc7
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Thu, May 21
    Free delivery by Thu, May 21
    Delivery fees may apply
    Free delivery by Tue, May 19
    Available in my store
    No
    No
    Width in Inches
    44.5
    Height in Inches
    26.1
    3D Enabled
    TV Type
    Smart
    Smart
    TV HD Quality
    4K Ultra
    4K Ultra
    TV Size
    50" to 59"
    50" to 59"
    50" to 59"
    50" to 59"
    40" to 49"