LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA)
Over 30
  • 55" 4K Ultra display
  • Display resolution - 3,840 × 2,160 (4K UHD)
  • Featuring Pro:Centric Direct hotel content management solution
Item #: 24626725Model #: 55UN570H0UA
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
Avocor H 86" LED 4K Ultra TV (AVH-8620)~#|#~B46A8D85-424A-4AB8-A23F84AA2742AF9A_sc7
No reviews yet
1
Customers bought together
LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA)~#|#~8458045A-8757-4AF5-8F32A161743CCC3C_sc7LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA)~#|#~D9A5173E-DDCD-47DD-8E8110783F7DF991_sc7
LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA) is Your Product
Price for both
  • About this product
    The LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality will surpass your expectations every time.
    • 55" 4K Ultra display
    • Equipped with Pro:Idiom Digital Rights Management (DRM) technology
    • 48.6" W x 28.1" H x 2.3" D
    • 2-Year limited warranty
    • FCC Certified
    Product specifications table
    Attributes LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA) Avocor H 86" LED 4K Ultra TV (AVH-8620) LG UN777H 50" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality (50UM777H0UA) LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD) LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality