Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Black Keyboard Case & Backpack (F10IPGKEYBAGPLUS)
Highlights
View all details
- 10.1" IPS Touchscreen Display (1280x800): Enjoy vibrant visuals and responsive touch performance on a high-resolution screen.
- Android 15 Operating System: Access the latest features, apps, and security updates from Google.
Item #: 24648111Model #: F10KEYBAGPLUS
No reviews yet
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
1
Over 30
Add to list
Customers bought together
Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Black Keyboard Case & Backpack (F10IPGKEYBAGPLUS) is Your Product
No reviews yet
Selected
Apple Magic Aluminum 11" Tablet Keyboard Case for iPad Air, Black (MGYX4LL/A) is New at Staples
Compare similar items
| Attributes | Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Black Keyboard Case & Backpack (F10IPGKEYBAGPLUS) | Linsay Octa Core 10.1" Tablet, 128GB Storage, Android 15, Bundled with Red Crocodile Keyboard and Stylus Pen (F10IPGBKCOREDW) | Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with White Leather Case (F10IPGBCWHITEPLUS) | Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Love Case (F10XIPGCLOVPLUS) | LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Silver Keyboard Case (F10IPGBDSPLUS) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Video Quality | 720p | 720 | 720p | 720p | 720p |
| Screen Size in Inches | 10.1 | 10.1 | 10.1 | 10.1 | 10.1 |
| Tablet Model | Other | Other | Other | Other | Other |
| Type of SD Card Slot | microSD | MicroSD | microSD | microSD | microSD |
| Battery Life | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours |
| Tablet RAM | 4GB | 4GB | 4GB | 4GB | 4GB |
| Tablet Weight | 3 to 5.9 lbs. | 1 to 2.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. |
| Warranty Information | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year |
| Tablet Screen Size | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" |