M-Edge ShockDrop Folio for 10.5" iPad, Black (P10-SHD-P-B)
Highlights
View all details
- Shock-Proof: co-molded folio provides everyday drop protection
- Compatible with 10.5" iPad Pro
- Shock-proof case comes in black
Item #: 24403637Model #: P10-SHD-P-B
No reviews yet
Compare similar items
| Attributes | M-Edge ShockDrop Folio for 10.5" iPad, Black (P10-SHD-P-B) | M-EDGE Stealth Microfiber Leather Cover for 10.5" Tablets, Black (U10-S-MF-B) | Speck StandyShell 10.9" Cover for Apple 10.9" iPad 10th Generation, Black/White (150415-D143) | M-Edge ShockDrop 10.9" Protective Cover for Apple iPad, 10th Generation, Black (PX9-SHD-MF-B) | M-Edge Shockdrop Case for iPad Pro 11" 2024, Black (PR11-SHD-P-B) |
|---|---|---|---|---|---|
Your product M-Edge ShockDrop Folio for 10.5" iPad, Black (P10-SHD-P-B) Price is $39.19 | |||||
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | Yes | Yes | No |
| Tablet & iPad Compatibility | iPad | Universal | iPad | iPad | iPad Pro |
| Color Family | Black | Black | Black | Black | Black |
| iPad or Tablet Case and Cover Type | Keyboard Cases & Folios | Covers | Covers | Covers | Cases |
| iPad or Tablet Case Integrated Stand | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| True Color | Black | Black | Black / White | Black | Black |
| Tablet Screen Size | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 11"-11.9" |